Květen 2007

KONĚPRUSKÉ JESKYNĚ

29. května 2007 v 10:05 | Turistik.cz |  DOBRÝ TIP
V těchto horkých dnech to může být příjemný ochlazující výlet.
V okolí Berouna se nachází největší jeskynní systém v Čechách - Koněpruské jeskyně. Od roku 1959 jsou přístupné pro veřejnost a tudíž může každý shlédnout krásu krápníkových jeskyní na vlastní oči. Délka prohlídkové trasy je cca 590 metrů. Na trase je přibližně 500 schodů. Prohlídka trvá 60 minut. S ohledem na teplotu kolem 11°C doporučujeme teplejší oblečení.
* V areálu Koněpruských jeskyní je parkoviště a stánky se suvenýry a rychlým občerstvením.
* O víkendech a svátcích jezdí k jeskyním autobus z Berouna.
* pro cizince je možné za zálohu 50 Kč zapůjčit text s výkladem, výběr je celkem ze 14 jazyků.
* do jeskyní je zakázán přístup domácím zvířatům

KARLŠTEJN

29. května 2007 v 9:57 | Turistik.cz |  DOBRÝ TIP
Obec Karlštejn se nachází ve Středních Čechách přibližně 40 kilometrů od Prahy na obou březích řeky Berounky. Je proslulá svoji jedinečnou dominantou - vrcholně gotickým hradem Karlštejn, podle kterého také dostala svůj název. Tento hrad je nejnavštěvovanějším a nejznámějším hradem České republiky. Za zmínku stojí i krásná příroda v okolí, která může být také cílem Vaší návštěvy. Již Karel IV. podporoval v okolí rozvoj vinařství. Dnes se nachází v okolí obce vinice o rozloze dvanácti hektarů.
Historie
Nejvýznamnější a bezesporu nejznámější český hrad dal vystavět panovník Karel IV. roku 1348 mimo jiné za účelem uložení korunovačních klenotů a svatých ostatků. Založení obce je spojeno se stavbou hradu. Základní kámen hradu byl položen roku 1348 a stavba byla dokončena roku 1355. V roce 1619 byly korunovační klenoty odvezeny do Prahy . Teprve koncem 18. století byl doceněn historický význam a veškeré hodnoty Karlštejna. Roku 1812 přijíždí na hrad císař František a nařizuje opravit a zachovat Karlštejn i pro další pokolení. Dnešní podoba hradu není zcela totožná s původní. Je výsledkem zásadní přestavby z konce 19. století, která ve snaze vrátit hradu gotický vzhled setřela do značné míry prvky předchozích slohů. Jednou z nejvzácnějších částí Karlštejna je kaple sv. Kříže - místo uložení korunovačních klenotů a svatých ostatků. Pozlacená klenba spolu se 127 deskovými obrazy mistra Theodorika vytváří jeden z nejzachovalejších gotických interiérů na světě.
Kultura
Mezi větší akce pořádané v obci patří Karlštejnské vinobraní, které se koná téměř každoročně koncem září. Kulturním zážitkem je bezesporu návštěva hradu. Dále jsou k dispozici muzeum voskových figurín, muzeum betlémů, dům hodin a malé pevnostní muzeum. Další kulturní vyžití nabízí okolní obce a města, kde naleznete kina, divadla popřípadě městské knihovny.
Aktivity
Lokalita je vhodná pro milovníky turistiky a cykloturistiky. Obcí protéká řeka Berounka. Ta nabízí možnost vodáckých sportů. Pro příznivce tenisu jsou připraveny tenisové kurty, které se nacházejí v areálu místního kempu. Pro náročnější návštěvníky je k dispozici špičkové osumnáctijamkové golfové hřiště.
Zajímavosti
Hrad Karlštejn je obklopen pěti vrchy, které jsou součástí přírodní rezervace. Tato oblast je tvořena prvohorními vápenci a břidlicemi. V okolí se snoubí tyto vápencové skály s dubohabrovými háji a šipákovými doubravami. Z dalších výletů můžeme jmenovat zámek Hořovice, zámek Zbraslav, zámek Březnice nebo známé Koněpruské jeskyně.

SUMMER TIME

27. května 2007 v 23:12 OBRÁZKY
Tak tady máme konečně pěkné letní počasíčko. Sluníčko pálí jako blázen a teploměry šplhají až ke svým vrcholům, ale jak je vidět na obrázku tak jsou mezi námi i jedinci co si poradí v každé situaci.Tak neváhejte a rychle nasedat na kola a hurá k vodě, nebo jenom tak do parku.

ANIMACE NA BLOG

27. května 2007 v 21:06 POZADÍ

POZADÍČKA

27. května 2007 v 20:50 POZADÍ

ČERVENÁ LHOTA

18. května 2007 v 9:46 DOBRÝ TIP
tento článek byl zrušen pro jednoho nevrlého fotografa a ostatní blogaři si podle něj můžete trhnout nohou a žádnou červenou lhotu holt neuvidí. místo toho aby byl rád, že je o jeho pár fotek zájem a dál se prezentují, tak si stěžuje a hned nadává do zlodějů.

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

15. května 2007 v 18:08 | Turistik.cz |  DOBRÝ TIP
Dobrý tip na rodinný výlet.
Zámek Hluboká nad Vltavou byl původně hradem a prošel mnoha přestavbami. Do historie vstoupil roku 1290, kdy byl pod jeho hradbami popraven za údajnou velezradu Záviš z Falknštejna. Od roku 1661 vlastnili Hlubokou Schwarzenbergové, kteří dali zámek nejdříve přestavět barokně a v 19. století romanticky v duchu windsorské novogotiky. V bývalé zámecké jízdárně dnes sídlí Alšova jihočeská galerie s expozicí gotických maleb a soch a dále s holandským a vlámským malířstvím 17. a 18. století a s proměnnými výstavami v hlavním sále. Mimořáně kvalitní je také zámecká zbrojnice.
ZOO Ohrada byla založena ze soukromé iniciativy Dr. Adolfa Schwarzenberga a jeho manželky v parku u loveckého zámku Ohrada. Zámek již určitou dobu nebyl svými majiteli využíván pro své původní účely a proto z něj nějaký čas před tím vytvořili veřejnosti přístupné muzeum s přírodovědnými sbírkami, zejména ve vztahu k lesnictví a myslivosti. Během 1 roku již bylo v provozu množství voliér a výběhů, včetně terárií. Pro veřejnost byla ZOO otevřena 1. května 1939.
2. světová válka vývoj zoologické zahrady přerušila, ale ani po válce nebyly vytvořeny vhodné podmínky pro její další rozvoj.
V současnosti byla zmodernizována významná část expozic v dosud přístupné části ZOO a došlo k rekonstrukci a rozšíření rybníčků s vodními ptáky při břehu Munického rybníka na rozsáhlé moderní a zajímavě pojaté expozice.
Chov je zaměřen na ohrožené druhy v ČR
V krajinářském parku, na Podskalské a Poříčské louce, se rozprostírá kouzelný areál, který poskytuje jedinečné zázemí bohatému golfovému životu. Vyznačuje se dvěmi hřišti, a to s 9 a 18 jamkami. Nebyly však otevřeny najednou, naopak jejich výstavba probíhala postupně. Nejprve bylo vystaveno 9-ti jamkové, s postem veřejného hřiště, které zaznamenalo již na začátku značný zájem u nezkušených, i ostřílených hráčů. Současně byly zpřístupněny i cvičné louky. Golf Club využil velkého ohlasu a rozhodl se vybudovat další 18-ti jamkové hřiště. Jeho plány však znemožnily v roce 2002 záplavy a otevření hřiště se tak uskutečnilo až o tři roky později. Hřiště je nyní ve vynikajícím stavu a sami můžete poznat, že přírodní katastrofa i přes svou ohromnou sílu nepoznamenala hřiště žádnými viditelnými škodami. Golf Club se snaží vybudovat i u mladších hráčů zálibu ke golfu, proto organizuje pro mládež tzv. "golfové přípravky". Jelikož netrvá golfová sezóna celoročně, nabízí Club využití golfového stimulátoru v centru Holiday Golf Indole, v Českých Budějovicích. Nachází se v něm neobyčejně široké služby, například půjčovna, prodejna a opravna golfového vybavení, možnost využití trenéra, odborné poradenství, sauna, restaurace nebo fitness.

ADRŠPAŠSKÉ SKÁLY

15. května 2007 v 17:25 | Turistik.cz |  DOBRÝ TIP
Dobrý tip na dovolenou nebo na bezva výlet.
Skalní útvary se rozkládají v nadmořské výšce kolem 500 metrů. Jde o rozmanité skalní útvary a pískovcové věže až 100 metrů vysoké. Tato oblast je vyhledávanou horolezeckou oblastí. Pro turisty jsou zajímavé nejen skalní útvary, ale například i skalní jezírka. Adršpašské skály jsou propojeny žlutou turistickou stezkou v délce cca 3 km s Teplickými skalami, se kterými tvoří komplex rozkládající se ploše 20 km čtverečných. U obou lokalit je u vstupů k dispozici parkoviště a nedaleko železniční stanice.


KDO BUDE HLASOVAT ?

12. května 2007 v 23:38 INFo
Jsem právě teď v prvním kole soutěže o nejlepší blog. Soutěžím poprvé a nevím jak sehnat co nejvíce hlasů pro svůj blog, tak to zkouším tímto způsobem.
Když už jste tady, tak vás prosím o kliknutí a poslání hlasu pro / jmana blog / přihlášen jako první v soutěži o nejlepší blog. Hlasování je formou kliknutí do komentářů. Předem všem kdo kliknul děkuji. Klikni na odkaz a hlasuj HLASUJTE ZDE

FALLEN

12. května 2007 v 13:29 OBUV

ADIDAS

11. května 2007 v 18:15 OBUV

ADIDAS II

11. května 2007 v 18:01 OBUV

NIKE

11. května 2007 v 17:59 OBUV


KOMENTÁŘE !?

9. května 2007 v 11:07 INFo
Pokud máš nutkavou potřebu něco zdělit tak můžeš zrovna tady. Pamatuj že každej komentář má svého čtenáře, tak pište cokoliv.

PUMA

7. května 2007 v 15:27 OBUV
Pořád nevím jaké si mám objednat.
Pomůžete mě se rozhodnout pomocí ankety ?KATAPULT

7. května 2007 v 13:41 HUDBA