Prosinec 2008

pé efko

27. prosince 2008 v 18:35 OBRÁZKY
Nechme stranou starosti, je tu doba radosti.
Odšpuntujme lahvinky, nadělujme pusinky.
A pak ať se zpívá, slaví, v novém roce štěsti zdraví . . . . . . přeje Jmana blog

Dopis od Ježíška

18. prosince 2008 v 10:09 INFo

Kočka a za 12 dolarů ?

7. prosince 2008 v 22:53 INFo
Na Filipínských jatkách se denně zabije asi 100 koček denně. Kůže je exportována do Japonska, kde se používají např. na bubny. Kocouři mají cennější kožešinu a jsou chytáni na ulici jako toulavá zvířata nebo se kradou i domácí mazlíčci. Kočky jsou nacpány do pytlů, cesta na jatky trvá mnoho hodin, bez jídla a vody. Majitelé jatek byli extrémně podezíraví, ale pracovníci HSUS se nakonec dostali dovnitř zařízení. Našli tam kočky nacpané do klecí , některé se marně snažily uniknout, jiné byly ochromené strachem. Kočky se zabíjejí škrcením, jsou pověšené za krk, nekřičí, ale jak bojují, smyčka se utahuje a tak se pomalu dusí. Ostatní kočky to vše sledují. Kočky jsou pak stáhnuté a kůže hozeny do studné vody. Kůže se prodávají okolo 12-ti dolarů.

Češi jezdí nakupovat plzeňské pivo do Německa

2. prosince 2008 v 8:59 | jmana.blog.cz |  INFo
Tuzemské pivo se vyplatí lidem v pohraničí jezdit nakupovat do sousedního Německa. Například lahvový prazdroj je tam totiž podle průzkumu Práva v průměru o zhruba tři koruny levnější.
Ještě více se vyplatí ale nakupovat za hranicemi naše piva ve velkém, tedy v sudech. Dokonce někteří podnikaví znalci cenových poměrů již začali pivo ze sousedního Německa dovážet k nám ve velkém a prodávat jej tuzemským maloodběratelům. Nabízejí totiž lepší ceny než zdejší velkoobchody s nápoji.
V některých oblastech lidé kvůli drahému pivu přestávají chodit do hospod jako dříve a raději se sejdou doma s přáteli nad levnějším pivem dovezeným ze zahraničí.
"Zákazníků nám ubývá a já se jim nedivím," uvedl číšník jedné z restaurací na Domažlicku. "Skoro každý tu jezdí nakupovat česká piva za hranice, kde je mnohem levnější, než jaké jsou ceny tady," vysvětloval. "Pak se scházejí doma ve sklepě a tam popíjejí s přáteli. Je to pro ně levnější než chodit do hospody," dodal.