Leden 2011

Jak dobře znáš svojí vlast ?

29. ledna 2011 v 20:11 HRY
mapa

Vyzkoušej si jak znáš svojí vlast. 72 měst čeká na určení polohy.
Pro spuštění klikni na tento odkaz  http://geography.okhelp.cz/czech/index.php

Kočkonos

6. ledna 2011 v 22:23 DOBRÝ TIP
jmana doporučuje

Ach ty brzdy

4. ledna 2011 v 16:42 INFo
Krajské státní zastupitelství vrátilo policii k došetření případ řidiče, který agresivní jízdou údajně ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu na dálnici D1. Žalobci uvedli, že se trestné činy poškozování cizí věci a pokus o ublížení na zdraví nestaly. Aleš Trpišovský byl kvůli těmto činům stíhán. Policie znovu vyslechne svědky.
chudáček
Podle policie řidič minulý týden ve dvou případech předjel pomalejší automobily zprava, opět se před ně zařadil a prudce brzdil. Tím donutil řidiče k zastavení. V jednom případě řidič pomalejšího auta nestačil zabrzdit a havaroval. Muž se podle policistů dopustil pokusu o těžké ublížení na zdraví a poškozování cizí věci, za což mu hrozilo pět až 12 let vězení.
o la la

Děkujeme odcházíme

4. ledna 2011 v 8:42 POLITIKA
 Rád bych se k tomu vyjádřil:

1. Neznám doktora,který by do práce jezdil Favoritem.
2. Argument lékařů, že pokud se nevyhoví jejich platovým požadavkům,
bude ohroženo poskytování zdravotní péče, je stejně relevantní, jako argument např.kominíků,    kteří by tvrdili, že pokud nebudou mít 50 000, je ohroženo vymetání komínů. Je to velmi
jednoduché, pokud nechceš pracovat v oboru, na který máš kvalifikaci, není nic
jednoduššího, než jít dělat něco lukrativnějšího.
3. Lékař ve státním sektoru není nic jiného než zaměstnanec
 (slovy "pravicových" voličů socka) a tudíž mu není nic po tom, jakým
 způsobem funguje a je financována organizace, která ho platí. Má držet hubu a krok, jako ostatní zaměstnanci. Pokud ho to nebaví, může začít podnikat. Není moc oborů v soukromém podnikání, kde by stát platil paušál na člověka v evidenci firmy a to bez ohledu, jestli
 soukromého lékaře navštíví nebo ne. Jestliže někdo nepřijde ke svému soukromému
 lékaři ani jednou za rok, pak stejně tento soukromý podnikatel dostane od zdravotní
 pojišťovny 12 paušálních plateb za rok. Za nic.
Kdo z ostatních soukromých podnikatelů by to nebral?
 4. Tzv. regulační poplatek nic nereguluje, je to nedobrovolný dar soukromému podnikateli, např. na nové BMW. Tyto peníze se nikde neevidují a doposud jsem doklad o zaplacení tohoto poplatku
 nikdy nedostal. Tento poplatek by možná měl nějaký smysl, kdybychom si v trafice
 koupili třicetikorunový kupón a peníze by šly jedné státní zdravotní pojišťovně(pod přísnou kontrolou státních orgánů).
 Takže ať vážení páni lékaři klidně jdou. Ti  odvážnější a jazykově vybavení ať zkusí, co to je dělat třeba v Německu auslandera. Bydlet na ubytovně a mít plat jako turecký doplňovač zboží v německém Lidlu. Z těch, kteří skutečně odejdou, se většina ještě ráda vrátí.
 A závěrem. Samozřejmě, že lékaři v porovnání s platy ve vyspělé Západní Evropě jsou podhodnoceni. Jenže to jsou u nás úplně VŠICHNI.
medical

Co vy na to?

4. ledna 2011 v 8:07 POLITIKA
A je to tady zase. Slušný člověk se nestačí divit kam mizí všechny ty peníze.
Strany si polepšily, od státu loni inkasovaly přes miliardu
Stát musel loni politickým stranám vyplatit přes jednu miliardu korun. Uvedlo to ministerstvo financí na svém webu. Hlavně kvůli květnovým volbám do Sněmovny to bylo dvakrát více než předloni.

x

Nejvíce dostala znovu ČSSD konkrétně 284,6 miliónu Kč (předloni 175,7 miliónu). Druhý nejvyšší příspěvek putoval do ODS téměř 258,6 miliónu Kč (předloni 169,9 miliónu korun). Na třetí příčce skončili komunisté, kteří dostali 124,8 miliónu Kč (předloni 66,1 miliónu).
Za nimi se umístily nové sněmovní strany - TOP 09 (120,5 miliónu), Věci veřejné (téměř 78 milionů). Kvůli volebnímu vyloučení ze Sněmovny získala KDU-ČSL "jen" 57,3 miliónu Kč (předloni 42 miliónů). Stranu zelených s 21,2 miliónu Kč (předloni 17,8 miliónu) předstihla jak Strana práv občanů Zemanovci (28,5 miliónu), tak Suverenita Jany Bobošíkové (24,1 miliónu).

Dohromady stát loni vyplatil peníze 19 stranám a hnutím, a to celkem 1,013 miliardy Kč. Předloni to bylo 487,3 miliónu Kč.