Prosinec 2012

Ježíšek

25. prosince 2012 v 13:04 | dr.m |  INFo

SPACE

19. prosince 2012 v 20:00 | XXL |  HRY

PF 2013

11. prosince 2012 v 11:49 | jmana blog |  OBRÁZKY

ANO chci být prezidentem !

5. prosince 2012 v 7:56 | ze života |  POLITIKA
Až já budu hlavou státu, tak vám ukážu jak umím kouzlit. S kladenskou poldofkou už jsem to udělal, dnes je po ní amen a pražský hrad srovnat se zemí bude pro mě maličkost. Protože já umím věci, to by jste se divili. Proto volte mě. Já prostě prezidentem být chci a chci.
ANO JÁ CHCI VÁM UKRÁST JEŠTĚ TO MÁLO CO VÁM ZBYLO AŤ UŽ NEMÁTE VŮBEC NIC

14 centimetrů EU

1. prosince 2012 v 9:47 | server |  POLITIKA
Server www.bankovnipoplatky.com, který každoročně vyhlašuje anketu o nejabsurdnější bankovní poplatek, se nyní rozhodl vyhlásit soutěž o "nejabsurdnější nařízení či nápady z dílny EU".
"Vedla nás k tomu poslední událost, kdy EU plánuje přijmout 40procentní kvótu pro ženy ve vedení velkých evropských firem," řekl Právu organizátor ankety Patrik Nacher. [celá zpráva]
Mezi nominovanými absurditami už je například nedávné rozhodnutí Evropského soudu o sjednocení sazeb pojistného pro muže a ženy. Dosud přitom byly ženy v cenách životních pojistek zvýhodněné, protože jsou pro pojišťovny objektivně méně rizikové."Další neuvěřitelné nápady z dílny EU mohou lidé nominovat do konce letošního roku. Samotné hlasování pak bude probíhat do konce února 2013," informoval Nacher.
Mezi kontroverzní nařízení EU patří třeba i povinné přimíchávání biosložek do pohonných hmot, což v důsledku škodí přírodě, dále zákaz používání spolehlivých rtuťových teploměrů jen proto, že obsahují relativně malé množství nebezpečné látky, nebo směrnice o velikosti slepičích klecí, kvůli níž letos výrazně zdražila vejce.
Kritice dříve čelil také faktický zákaz používání výrazu pomazánkové máslo nebo vyřazení klasických žárovek z prodeje.

Kvalitní banány mají mít 14 centimetrů

Unijní aparát často rozhoduje pod tlakem té či oné obchodní či průmyslové lobby, jejíž požadavky v Bruselu obvykle hájí některý stát nebo skupina států (tak Česko nyní i hrozbou veta prosazuje požadavky svých bank).
Zájmy lobby stály i za tím, že například banány nejvyšší jakosti musely v Unii dosahovat délky nejméně 14 cm a nesměly vykazovat "anomální zakřivení".
Evropská komise se přitom bránila tím, že jen harmonizuje dosavadní nejednotné národní normy, jež komplikovaly obchodování. Normy týkající se ovoce a zeleniny už EU přes odpor některých států změkčila s poukazem na to, že existující směrnice vedou k plýtvání potravinami.
Kandidátem na vítězství v anketě může být i loňské nařízení EU, podle kterého musí být u prodávaných nafukovacích balónků povinně upozornění, že je děti mladší 8 let nesmí nafukovat bez dozoru dospělých. EU se tu odvolala na americký výzkum, podle nějž jsou balónky mezi hračkami vůdčí příčinou smrti dětí na udušení. Podobné omezení nyní platí pro děti do 14 let při foukání do pouťových frkaček.